Ata Yüzme Spor Kulübü Yüzme Kursları  

              Yüzmenin henüz ne zaman keşfedildiği bilinemese de, sporun temel  parçalarından birisi olduğu su götürmez bir gerçektir. Bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkan bu eylem, Asurlular’ın kabartmaları ve Orta Asya’ya göç etmeden önce Türk’lerin yüzdüğü bilinen nehirler, bugünkü kulaç stillerinin izlerini taşır. Yüzmenin bir spor haline dönüşmesi ise Amatör Spor Birliğinin kurulmasıyla gerçekleşmiştir.

Yüzmenin bir ihtiyaçtan doğduğu gerçek. Yüzme bir ihtiyaçtır, hayatta kalmak için. Her yıl birçok kişi hayatlarını yüzme bilmedikleri için kaybediyorlar. Yüzme eğitimi almadığı için kendisini derin suların içinde kaybeden birçok kişi, nihai sonla karşılaşıyor. Bu yüzden Ata Yüzme Spor Kulübü, gerek spor için atılmış bir adım için gerekse bu ihtiyacın karşılanması için yüzme kursu vermektedir. Verilen özel yüzme dersi, suyun içinde doğru bir biçimde hareket etmenizi sağlamaktadır. Yakacık yüzme havuzu üzerinden de yüzme eğitimi verilmektedir.

Spor için yaratıldığınızı düşünüyorsanız, yüzme kursu alarak yine alanınızda öne geçmeyi başarabilirsiniz. Özel yüzme dersi, alanında uzman eğitmenler tarafından Ata Yüzme Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilmektedir. Sağlanan yüzme kursu eğitimi ile suyun içinde süzülürken, suyla bir bütün oluşturacaksınız. Yüzme kursu bostancı üzerinden eğitim alabilirsiniz

Gerçekleştiren özel yüzme dersi için bazı koşullar da aranabilmektedir. Bu koşullar vücudunuzun yüzmeye elverişli olup olmadığının yanı sıra, oluşabilecek komplikasyonları ve sorunları da önleyecektir. Gerekli tahlilleri yaptırmanız bunun için önemlidir. Ata Yüzme Spor Kulübü kapsamında, yüzme kursu ve özel yüzme dersi için bazı malzemelerin tedariki de gerekebilir.

Gerekebilecek Malzemeler Nelerdir?

  • Kadınlar Mayo ve Bikini alternatiflerinden birini seçebilirler.
  • Erkekler Mayo ve Short alternatiflerini değerlendirebilirler.
  • Bone (kantinden temin edilebilir)
  • Yüzücü gözlüğü (kantinden temin edilebilir)
  • Havlu
  • Terlik
  • Fön makinesi

Yüzme kursu ve özel ders eğitimleri için belirli bir yaş sınırlaması var mı? sorusu akılları kurcalayabilir. Birçok yüzme kursu veren kurum genellikle yetişkinlerek yönelik özel yüzme dersi sağlamaktadır. Ata Yüzme Spor Kulübü, 3 yaşını doldurmuş çocuklara da yüzme kursu verebiliyor. Üsküdar ve yakınlarındaysanız yüzme kursu Üsküdar online eğitim kursuna ata yüze kursu üzerinden yazılabilirsiniz.

Ata Yüzme Spor Kulübü hakkında detaylı bilgiye web sitesinden de ulaşabilirsiniz. Yüzme kursu veren kulübün iki çeşit üyeliği bulunmaktadır. Bunlar; Standart yüzme üyeliği ve serbest yüzme üyeliğidir. Serbest yüzme üyeliği sadece yüzme bilen üyeler için geçerlidir. Üyeliğinizi web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Daha fazla ve detaylı bilgi almak için iletişim kanallarını da kullanabilirsiniz. Yakacık ve çevresindeyseniz yakacık yüzme havuzu üzerinde eğitmenlerce yüzme eğitimi verilmektedir.

Özel yüzme dersi ücretlerini, dilerseniz kayıt işleminizden sonra ödeyebilirsiniz dilerseniz de kayıt öncesi belirtilen hesap numaralarına ödeyebilirsiniz. Kayıt işleminden sonra ne zaman başlayabileceğinizin bilgisini de yine web sitesinden veya iletişim kurarak öğrenebilirsiniz. Yüzme kursu akışı genellikle 5-6 kişilik gruplar şeklinde gerçekleşmektedir ve üç basamaktan oluşmaktadır.

Özel yüzme kursu ücretleri aylık bilgilendirmesine de web sitesinden ulaşabilir, size uygun kurs paketinden faydalanabilirsiniz. Yine size yakın havuzların bilgisini de edinebilirsiniz.  Üç farklı tesiste yüzme kursu veren Ata Yüzme Spor Kulübü, ön kayıt için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

About admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir