Bacak İnceltme Bakımı

Bacak İnceltme Bakımı

Düzgün bir fiziğe sahip olmak herkesin arzusudur. Özellikle bayanların en hassasiyet duyduğu noktalardan birisidir. Üst tarafta düzgün bir duruş alt tarafta dikkati çekecek kadar büyüklükte kalın bacaklar hiç estetik gözükmez. Kalın bacaklardan kurtulmak sadece yemek yememekle alakalı değildir. Vücut yapısı yapılan diyeti bütün bölgeye yaymaktadır. Bu durumda vücut ne kadar incelirse incelsin kalın olan bacak da kendi çapında incelecektir.

Kalın bacak için birçok tıbbi yöntem uygulansa da yapılacak bazı kolay yöntemlerle bu sorundan kurtulunur. Yürüyüş yapmak tüm vücut için gerekli ve en uygun spor şeklidir. Ancak kalın bacak için yürüyüş kadar kalın olan bacak bölgesinin çalıştırılması da gerekir. Özellikle bisiklet sürmek, dağ sporu, merdiven çıkmak en etkili yöntemlerdir. Yapılması gereken haftanın her günü sadece yarım saat bu bölge üzerinde çalışmaktır.

Bisiklet sürmenin de tekniği vardır. En doğru yöntemlerden birisi aşağıdaki video da izlenerek öğrenilebilinir.

Bazı bölgesel çalışma yöntemleri vardır. Bunlar:

  • Dik bir şekilde oturulur. Bacaklar eşit bir şekilde 45 derece açılır. Eller parmak uçlarına değdirilmeye çalışılır. Parmak uçlarına değilirken üç saniye beklenir ve doğrulunur.15 defa sağ bacağa 15 defa sol bacağa uygulanacak bu yöntem her gün denenirse kısa zamanda bacakların inceldiği görülecektir.
  • Yere sırt üstü yatılır. Eller diz kapağının hizasında yere düz bırakılır. Ayaklar yarım derece havaya kaldırılarak bacaklar bisiklet pedalı çeviriyormuş gibi döndürülür. Bacaklar arası mesafe 50 cm olmalıdır.15 ‘ er dakika dinlenerek toplamda bir saat boyunca bu hareket tekrarlanır. Bir ay boyunca yapılacak bu yöntem çok etkili olacaktır. İlk olarak çalışılan bölgede kas ağrıları oluşabilir. Bu ağrıları kas gevşetici kullanarak veya ağrı kesici kremler kullanarak kesilebilinir.
  • Bacak inceltmede en kolay ve etkili yöntemlerden birisidir. Gün içinde yapılacak birkaç değişik yolla bu aktivite kendiliğinden olacaktır. Yürüyen merdivenler yerine diğer merdivenler kullanılmalıdır. Asansör yerine merdiven kullanılmalıdır. Gidilecek kısa mesafelere yürüyerek gidilmelidir. Ayrıca hareket alanı kısıtlı olanlar için bulunulan yere biraz yüksek engebe konulup merdiven çıkıyormuş gibi yarım saat uygulanır.

Bunun haricinde bazı güzellik merkezlerinde yapılan terletme yöntemi de etkili olabilmektedir. Bacağa sürülen ve masaj yapılan kil kürleri de bacak inceltmede etkilidir. Termal tesislerde daha çok uygulanan bu yöntem artık güzellik merkezlerinde de rahatlıkla uygulanmaktadır. En etkili bacak inceltme yöntemi spor yapmak ve yenilen gıdalara dikkat etmektir. Tüm ayrıntılara videomuzda göz atabilirsiniz.

 

About admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir