Google’da Üst sıralarda Bulunmanın Anlamı Nedir?

Google’da Üst sıralarda Bulunmanın Anlamı Nedir?

En çok kullanılan arama motoru olan google’da kullanıcı tarafından aranan anahtar kelime eşliğinde bir web sitesi nin en üst sıralarda bulunması seo hizmetlerinin uygun olduğunu göstermektedir. Ancak bilinmesi gereken  noktalardan biride seo hizmetinin sadece arama motoruna yönelik bir çalışma olmadığıdır. Tamamıyla öyle görünsede seo çalışmakları aslında web sitesinin alt yapısına kadar yenilenmesi ve kaliteli olarak internet kullanıcıları tarafından en çok tercih sitleriden biri olmasıdır. Web sitesinin oluşum amacına görede uygun hizmetin verilmesi anlamına gelen ve arama motoru düzenlemesi  kaliteli web sitesi oluşumu için atılacak en uygun adımlardan biri olup referens site olmanın getirdiği sonuçlarla online pazarlama yapılmasıdır.

Seo Hazırlık Aşamaları Nelerdir?

Seo çalışmaları için hazırlık planının oluşturulması ve bu plana uygun hareket edilmesi gerekmektedir. web sitesi iyileştirme için kriterlerin arama motoru kriterlerine uygun olmalı ve tarayıcı tarafından tanınmanın sağlanmsı için  aşamalar birer birer gerçekleştirilmelidir. Bu aşamaları ise şöyle sıralayabiliriz. Bunlar;

  • İlk olarak yapılması gereken araştırma google’da en fazla aranan ve site ile uyumlu anahtar kelimelerin bulunması ve seçilmesidir. Burda önemli olan püf nokta anahtar kelimelerin site amacını yansıtması olacaktır.
  • En ince detayına kadar planlanacak site alt yapısı ve oluşumu,
  • Web sitesinin oluşumu sırasında amacına uygun diğer web sitelerinin bulunması ve online piyasa hakkında bilgi alınması,
  • Rekabete girilecek sitenin detaylı analize ve kalitesi hakkında bilgi elde edilmesidir. Bu bilgiye göre piyasadaki benzer sitelerin hangisini google’nın referans kabul etmesi ve nedenlerinin araştırılması
  • Seo hizmetinin bir bütün olarak sağlanması için site içi ve dışı tüm seo hizmet kriterlerinin bilinmesi ve uygulanmsıdır.
  • Site dışı seo hizmetinde aktif rol oynayan sosyal medyalaların analiz edilmesi, belirlenmesi ve backlink oluşumu gerçekleştirilmesine karar verilmesidir.
  • Tüm bunlar belirlendiğinde son olarak atılacak adım bu basamakların gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol etmek ve seo işlemini tamamlamaktır.

Tüm bu basamakların amacı web sitesi kalitesini arttırmak, kullanışlı bir platform haline getirmek ve buna bağlı olarak arama motorlarınca referans gözterilen site olmayı amaçlamaktır.

About Kadir Durukan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir