İstanbuldaki EN İYİ MASAJ SALONLARI

En etkili masajlar elle yapılır. Elimizde kan dolaşımımız sayesinde optimum bir sıcaklık, manyetizma ve dokunma hissiyatından dolayı gerektiği ve ihtiyaç duyulduğu şekilde etkili bir masaj ancak el ile yapılabilmektedir. Masaj yapılan kişinin bulunduğu zeminin sertliği de önemlidir. Oldukça yumuşak bir zeminde uzan kişiye yapılan masaj masajın etkisini azaltacağı gibi çok sert bir zeminde olması da yağılan baskıdan dolayı alt bölgelerdeki uzuvların belirli bir süre sonra ezilmesine neden olur. Bununla beraber masaj olan kişi kasları gevşek ve rahat bir şekilde uzanmalıdır. Sadece omuz bölgesine masaj yaptıracak kişiler bu masajları oturarak da yaptırabilir.

Sırt, boyun, kol ve bacak gibi bölgelerin normalden daha gergin olduğu durumlarda bu bölgelere sıcak havlu, sıcak su torbası, cildi yakmayacak dereceye ısıtılmış ütü ve saç kurutma makineleri uygulanarak yumuşaması sağlanabilir. masaj yapılacak bölgelere tercihen badem ve susam yağı sürülerek oluşacak ağrılar en aza indirgenebilir. Masaj salonlarında masaj yapılan kişiye koklatılan lavanta ya da yasemin yağı cilde de sıcak su eşliğinde uygulanarak rahatlatıcı etkisi arttırılabilir. Ayrıca odada masajın ritmine uygun bir müziğin olması da rahatlatıcı etkenler arasındadır.Boyun fıtığı ve akut eklem rahatsızlığı bulunan kişilerin masaj yaptırmak istemeleri halinde bu durumlarını doktorlarına söylemeleri gerekmektedir. Uygun görülmesi halinde bu kişiler boyun bölgelerine masaj salonlarında masaj yaptırabilir. Beyne giren damarlar ve boyun bölgesindeki sinirler hayati önem taşımaktadır. Dolayısıyla bu bölgelere oldukça dikkatli bir şekilde masaj yapılmalıdır. Masaja oldukça yumuşak hareketlerle başlanmalıdır. Avcılar masaj salonlarında bu bölgelerdeki sertlikler geçene kadar 5 ya da 6 saniyelik aralıklarla ovalama hareketleri sürdürülür. Açılan damar yolları ile beyne giden kan oranı artar ve böylece zihinsel verimlilik yükselir.Avcılar masaj salonlarında herkesin rahatlıkla yaptırabileceği masaj türlerinden olan yüz felci günde birkaç defa uygulanması zihnin açık ve insanın dinç olmasını sağlar.

Kendine gelmek isteyen kişiler yüzlerini yıkayarak veya alın ve şakak kısımlarını ovalayarak zihinlerinin ve uykularının açılmasını sağlar. Yüze yapılan masajlar derideki kan dolaşım hızını arttır ve cildin taze görünmesini sağlar. Bu masajın her gün düzenli olarak yapılması yüzdeki kırışıklıkların oluşumunu da uzatır. İzmir masaj salonlarında bu yöntemlerin aynısı ve daha fazlası uygulanır. Bu sayede vücut rahatlar ve dinginlik kazanır. İzmir masaj salonları bu konuda oldukça profesyoneldir.

 

 

About admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir