Kayan Yazı Herşeyi Anlatır

İş yerlerimizin tanıtım uygulamalarında pek çok unsur kullanırız. Işıklı tabelalar, totemler, şık branda afişler ve benzeri bir çok enstrümanı kullanarak ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi vermeye çalışırız. Geleneksel olarak bu yöntemlerin kullanılmasında bir problem yoktur. Ancak, bu unsurlar tek kullanımda bir konuyu izah edebilirler. Örneğin, değişen fiyatlarınızı branda afişlerde gösterebilmeniz mümkün değildir. Çoğu zaman yeni bir afiş imalatı maliyetine katlanmak istemeyenler, brandalar üzerinde oynama yapmaya çalışır ki, bu durumda ortaya pek de hoş olmayan görseller çıkar. Ayrıca, ışıklı tabelalar haricindeki tüm tanıtım ve uyarı sistemleri aydınlatmaya ihtiyaç duyarlar. Karanlıkta hiç birisi anlamlı değildir.

Oysa kayan yazı sistemleri sayesinde tüm bu olumsuzlukların önüne tek bir maliyete katlanarak geçebilirsiniz. Üstelik, anında biçimlendirilebilen ve kendiliğinden güçlü ışıklara sahip bu ürünlerde pek çok renk seçeneği de mevcut.

İklim koşullarından etkilenmeyen ve teknolojisine bağlı olarak üzerine görsellerin dahi çizilebildiği kayan yazı sistemleri, modern çağda reklam ve tanıtım uygulamalarının yıldızıdır. Dilerseniz göz alıcı ışıklandırmalara dönüştürebileceğiniz bu sistemleri, dilerseniz gece gündüz görülebilen bir bilgi sistemi gibi kullanabilirsiniz. Örneğin günümüzde şehir içi otobüslerin tabelaları artık kullanılmamakta, bunun yerine kayan yazı sistemleri kullanılmaktadır. Benzeri biçimde, döviz bürolarında güncel kurların ilanı veya bir restoranın menüsündeki spesiyalleri yayınlaması gibi uygulamalar da çok sık görülür.

Eski zamanlarda da hücresel bilgilendirme ekranı olarak hava alanları başta olmak üzere pek çok yerde kullanılan kayan yazı sistemleri günümüzde elbette mekanik değil, elektroniktir ve sistem led ampullerle çalışmaktadır. Bir kontrol devresi ve bir yazılım ile yönetilen sisteme isteğe bağlı olarak bilgisayarla entegrasyon yapılabilmekte, bu sayede anlık olarak müdahale mümkün olabilmektedir. Ayrıca saat ve hava durumunu bildiren yazılımlar son derece yaygın biçimde kullanılan unsurlardır.

Kayan yazı her geçen gün gelişen led teknolojisi sayesinde, boyuttan boyuta geçmekte, günümüzde çok renkli led kayan yazı uygulamaları dahi imal edilebilmektedir. İstediğiniz boyutlarda kayan yazı paneller yaptırabilir, ürün ve hizmetlerinizi potansiyel müşterilerinize en iyi biçimde duyurabilirsiniz. Üstelik uzun vadeli avantajları dikkate alındığında led ekran, pek çok üründen çok daha ekonomiktir ve led bir tabela bir akkor ampulden çok daha az enerji tüketir.

About admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir