Kürtaj Ankara klinikleri ve merkezleri

Kürtaj Ankara bölgesinde yer alan birçok özel klinik ve hastanede yasal süreç içerisinde uzman doktorlar tarafından yapılabilmektedir. Hastanın izni ve arzusu ile yapılabilmekte olan kürtaj uygulamasında, eğer evli iseniz mutlaka eş rızası da gerekmektedir. Aksi halde eş onayı olmadan kürtaj Ankara ve diğer şehirlerde de nerede olursa yapılmamaktadır. Bunun dışında 18 yaşından küçük olan kişilerin kürtaj olmaları kanunen yasak olup, ancak ailesinin onayı ile yapılabilmektedir. Kürtaj işlemlerinde hastaların gizliliği ön planda tutulmalı ve kesinlikle üçüncü şahıslara işlem hakkında ya da hasta kimliği hakkında bilgi verilmemelidir.

İlaçla Kürtaj Nasıl Yapılır? konusu hakkında da sizlere bilgi verecek olursak, öncelikle hastaların talebine göre işlem öncesinde lokal mi yoksa genel anestezi mi yapılacağına karar verilir ve daha sonrasında eğer hasta tamamen uyutulacaksa anestezi aldıktan sonra vajen ağzı steril edilerek kürtaj uygulamasına başlanmalıdır. Dr. Uzay Yıldırım kürtaj teknikleri ve kişiye göre uygulanacak teknikler hakkında hastalarına zaten işlem öncesinde genel bir bilgi vermektedir. Uygulama esnasında da ekibi ile hastaya en uygun yöntemi tercih ederek işlemi güvenle sonlandırmaktadır. İlaçla kürtaj nasıl yapılır konusunda da hastalarına her zaman en son tercih olarak bu uygulamayı sunan Yıldırım, yan etkileri ve düşük işleminin kimi zaman başarısız olabileceğini de hastalarına en başından bilgi vermektedir.

Kürtaj Sonrası Hamilelik ise yine kadınların en çok merak ettiği ve bir yandan da korktuğu konulardan biridir. Ancak eskiden bilindiği gibi kürtaj sonrası hamilelik aslında sıkıntılı bir durum değildir. Teknolojinin ve tıbbi cihazlarında gelişmesi ile kişiler kürtaj yapıldıktan sonraki ay bile hamile kalabilirler. Bunun için kimi zaman tedavi de uygulanabilen hastalar bulunmaktadır. Ancak çok nadir olsa da bazı durumlarda kürtaj sonrası hamile kalmak problem de olabilmektedir. Bu durum hakkında doğru bilgi için mutlaka eğer hamile kalınmak isteniyorsa uzman doktorumuz ile görüşerek muayene olmanız gerekmektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgi ve muayene randevusu için de www.uzayyildirim.com internet adresimizden bilgi alabilirsiniz.

About admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir