Marka Değerinizi Artıracak Bir Tanıtım Filmi İçin

Firma tanıtım filmi ile faaliyet gösterdiğiniz alanda daha tanınır ve daha prestijli bir noktaya gelmek ve rekabet edebilir bir seviyeye ulaşmak için kurumsal tanıtım filmine ihtiyaç duyacaksınız. Bu noktada özel hususlara dikkat ederek firma tanıtımınızı yaparak ideal bir seviyeye geleceksiniz.

 

TEKNİK ALTYAPI

 

           Video çekimi aşamasına başlamadan önce birtakım hazırlıklar yaparak firma tanıtımınızı idealize edebilirsiniz. Bunun için ilk olarak teknik altyapı hazırlıklarını tamamlamak gerekmektedir. HD, 4K kamera tercihi ideal tercih oluştururken tripod, monitör ve özel teknik ekipmanlarla bu firma tanıtım mükemmel seviyede gerçekleştirilebilir. Son dönemde trend haline gelen animasyon tercihi ile de firma tanıtımı yapılabilir. Özellikle genç hedef kitleye hitap eden firmalar için özel seçenek olan animasyon tercihi alan çekiminden bağımsız olarak teknik stüdyolarda yapılmaktadır.

 

ÖZGÜN İÇERİK VE DOĞRU MESAJ

 

           Kurumsal tanıtım filmi hazırlığında en özel nokta olan içerik aşaması hedef kitlenize en doğru şekilde ulaşabilmeniz için gerekli olan fikri vermenizi sağlıyor. Doğru mesaj ile doğru kitleye ulaşılacak ve verimli bir klip çekimi yapılabilecektir. Profesyonel sistem olarak yapılması gereken film çekimi seslendirme işlemi de profesyonel olarak yapılmalıdır. Doğru seslendirme ve doğru mesaj ile de kitlenize ulaşırken bu sayede daha da geniş kitleye kavuşulabilir.

 

FİLM ÇEKİM AŞAMASI

 

           Tanıtım filmi çekimi çekilirken göz önünde bulundurulması gereken en önemli detay firmanın profilidir. Sahip olunan profile uygun yapıda film çekilmesi gerekirken seçilen mekânlar oyuncular ve senaryo bu çerçevede konsepte uygun olmalı. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken ana hususları şu şekilde ele alabiliriz.

 

Hedef kitle incelemesi

Senaryo hazırlığı

Seslendirme işlemi

Çekim işlemleri

Havadan çekim

Müzik senkronizasyonu

Kurgu montaj

Bu hususlara dikkat edilerek fil çekimi tamamlanacaktır.

 

TANITIM TÜRLERİ

 

           Firma tanıtım filmi tanıtım amaçlarına göre özel formatlar hazırlanırken ürün tanıtımı, kurum tanıtımı ve şirket tanıtımı gibi özel konseptlerle tercihler sunuyor. Bu noktada çekim yapılacak tanıtım videosu hazırlama işleminde dikkat edilecek noktalara dikkat ederek çekim mükemmel şekle getirilebilir.

 

Çekim mutlaka HD ya da 4K gibi kalite seviyesinde yapılmalıdır.

Seslendirme işlemi profesyonel bir şekilde yapılmalıdır.

Kurgu montaj profesyonel ekip ve ekipmanlarla yapılmalıdır.

Pazarlama işlemi de doğru şekilde yapılarak tanıtım videosu nokta atışı alanlara göre hazırlanmalıdır.

 

 

 

 

 

About admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir