Poker En Basit Şekilde Nasıl Oynanır ?

Her oyun aslında okunarak değil oynanarak öğrenilir ancak gerçek paralar ile bilmeden bir oyuna dalmak can yakabilir. Bu nedenle gerçek paralar ile 888banko sitesinde  oynamadan önce oyunu öğrenip sonrasında çevrimdışı biraz oynayarak oyunu kavrayın. Sonrasında kumar masasına zengin girip yoksul çıkmayın.

Poker oldukça basittir aslında birçok kağıt oyunundan farkı ise yüksek paralar kazandırmasıdır özellikle 888banko sitesinde böyle bir amaca ulaşmak anlatımlar sayesinde kolay olacaktır. Amacımız ise oyunda en iyi beşliyi sıralamak olacak. İlk olarak oyunda maksimum bahis ne kadar olacak bu belirlenir ve her elde bu durumu yenilenir. Her tur başlamasında oyuncular kartlar dağıtılmadan önce ortaya pot koyarlar. Pot ise verdiğiniz para miktarıdır elbette gerçek para olarak değil temsili olan çipler ile. Oyunda tüm renklerin değerleri eşit olarak sayılır bu ilk kuraldır. Kağıtlar arasında 5 benzemezdir. Eğer eşit eller gelirse kupa>maço>karo>sinek  sıralaması uygulanır.   Oyun ilerlemesi internet üzerinde pek ihtiyaç duyulmaz ama yine de bahsedelim saat yönünde devam eder. Masa içerisinde katılım sayısı yeterliyse  kart sıralaması A,K,Q,J,10,9,8,7,6,5,4,3,2 bu şekilde ilerler. Oyuncular burada dağıtılan 2 kart ile yerdeki kartları tamamlayıp en iyi 5’li kartı üretirse masada ne kadar çip varsa alacaktır.

Peki nasıl olması gerekiyor bu beşli ?

İlk olarak en üst düzey olan yani masayı silip süpürmenize neden olacak olan beşli Royal Flush  olarak bilinir. Bu kartın Türkçe çevirisi yok ki çevirmeye kalktığınız zaman da anlaşılmayacaktır. Bu nedenle bu ismi kullanmanız gerek. Royal Flush demek hepsi aynı cins olmalıdır. Örnek olarak Maça 10 J Q K A bu beşli en üst düzeydir.

İkincisi ise Düz Flush İngilizce olarak da Straight Flush kullanılabilir. Aynı cinsten herhangi 5 kartınız olduğu zaman kazanırsınız. Örnek olarak Kupa 4-5-6-7-8 olduğu zaman kazanırsınız.

Üçüncüsü ise Four Of A Kind-Quads diğer adıyla Kare olarak bilinir. Aynı numaralı olan  karttan oluşur. Dörtlü kart değeri el değeri olarak geçer. Yani elinizde A-A-A-A-K varsa yukarıdaki sıralamadan da anlayabilirsiniz bu en büyük değerdir.  Bu üç beşlinin dışında da daha fazlası var.

Resim adresi :

About admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir