Varlığımızın Sebebi Baba’m

 

Mayıs ayının ikinci pazarı Anneler günü baharın, bir ay sonrası haziranın üçüncü pazarı olan günü, Yaz’ın müjdecisi gibidir. Doğum yeri Amerika olan babalar gününün mimarı Amerikan iç savaş gazisi olan bir babanın kızı Sonora Smart Dood’dur. Amerikan başkanı tarafından da resmileşen bu özel gün, ülkemizde de aynı tarihte kutlanmaktadır.

 

Annemize yaptığımız hediye seçimi, babaya gelince işler biraz zorlaşıyor. Annemize her türden bir hediye vermek mümkündür. Mutfağına, şahsına, odasına… Ama gel gör ki baba da öyle olmuyor şahsına münhasır olması gerek. Baba ne yapsın mutfak eşyasını, bibloyu, çiçeği. Babalar günü hediyeleriiçin biraz daha özen göstermemiz gerekiyor. Kendi kalemimizden satırlara döktüğümüz bir kaç sevgi sözcüğü bile yetecektir belki ama iyi ki varsın, iyi ki benim babamsın, gurur ve mutluluk duygumuzu küçük bir paketin içine sığdırabiliriz.

 

Tüm aile fertlerinden sonra kendini düşünen, evimizi geçindiren, güç ve güven sembolümüz babamıza ne alsak ne hediye etsek az gelir. Bütün bunlar bir yana, hediye seçimi yaparken babamızın karakterini bilmek gerekir. Babalar genelde her zaman kullanabileceği, ihtiyacı olan hediyeleri tercih ederler. Tavla oynamayı seviyorsa, arkadaşıyla eğlenip aynı zamanda sohbet etme şansı doğuran bir tavla hediye edilebilir. Her gün tıraş oluyorsa ve hala bir tıraş makinesi yoksa hala sabun fırça kullanıyorsa; onu bu zahmetten kurtaracak bir tıraş makinası alabilirsiniz. Tamamen şahsına at ve kendisini özel hissettirecek anahtarlık, kalem, çakmak, kol düğmesi olan bir karma paket yaptırabilirsiniz. Hele hele isme özel bir deri cüzdan ile sevindirebilirsiniz. Babanıza olan duygularınızı yazdırdığınız bir kupa alabilirsiniz. Kravat, kemer, parfüm, kol düğmesi hediye edebilirsiniz. Aile fotoğrafınızı bir duvar saatine baskılanıp aile bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kullandığı yastığa günün anlamını içeren yazılar yazdırabilirsiniz. Gene şahsına özel el banyo havlusu, terlik, içki bardağı alabilirsiniz. Ve hatta akşam yemeği için sürpriz olacak şekilde rezervasyon yaptırabilirsiniz.. Seçimler tamamen size kalmış, ne almış olursanız olun mutlaka çok sevinecektir. Kutlama demek, hediye vermek demek değildir. Sevginizi sunarak, sözlü kutlama da yapabilirsiniz.

Doğum Günü Hediyeleri, Özel Gün hediyeleri ve bir çoğu hediye seçeneğini www.hediyefabrikasi.com web sitesinden inceleyebilirsiniz !

 

About Kadir Durukan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir